"دامنی پرگل از نخبگان"

شوقی در دل دارم، بی‌قرارم
شوری در سر جز دانش ندارم  
با تو این ره می‌سپارم
عاشق میهنم من
با دل و جان آگاه
من به سعی فراوان 
پا نهادم در این راه
 
این بخشی است از "شعر سرود ملی نخبگان". شوخی نمی‌کنم: بنیاد ملی نخبگانْ سرود دارد (و اخیراً هم از این سرود رونمایی شده است)، و این هم که نقل کردم بخشی از این سرود است—خودتان خبر و متنِ شعر را در سایتِ رسمی ببینید.
 
رئیسِ محترمِ بنیاد ملی نخبگان هم توضیح داده‌اند:
 
نسرین سلطان خواه در باره ی این سرود به خبرنگاران گفت: تهیه کنندگان و دست اندرکاران تهیه این سرود از میان برگزیدگان هنری بوده اند.

وی افزود: یکی از وظایف بنیاد ملی نخبگان ایجاد احساس هویت مشترک میان این قشر است و چنین فعالیت هایی باید در حوزه فعالیت ها ی فرهنگی مرتبط با نخبگان با توان بیشتری انجام شود.

عرضی ندارم.
 

7 نظر برای ""دامنی پرگل از نخبگان""

  1. کاری با حرف های نسرین سلطانخواه ندارم؛ کاری هم با مضمون سرود ملی نحبگان ندارم؛ ولی "سرود داشتن" برای یک نهاد یا بنیاد – آن هم بنیاد ملی نخبگان یک کشور – اتفاق عجیب و غریبی نیست! مثلِ پرچم داشتن. الان بعضی از مدارس تهران، سرود و پرچم دارند. یک جور "هویت". بماند که در ایران امروزی، بعضی اقدامات مسئولین، اَدایی بیش نیست!

  2. تا زمانی که کثافتایی مثل تو در سیستم آموزش و پژوهش این مملکت هستند، وضع از این بهتر نمی شود! نخبگان در عزلت و سگان در شهرت!

  3. راستش من فکر می کنم این ناشناس عزیز بر خلاف تصورات عمومی مذکر نیست ! فکر می کنم که خانمی هستند که در رابطه با آقای لاجوردی به آرزوشون نرسیدند و در حسرتش باغی مندند و حالا حسادت می کنند به خانم های دیگر !

نظرتان را بنویسید