دفترِ پنجم، بیتِ ۲۰۱۸ از نسخه‌ی نیکلسن

خوابِ با موضوعِ امتحانی که برایش آماده نیستیم البته که ظاهراً نوعِ بسیار شناخته‌شده‌ای است؛ اما در این چند ماهِ اخیر متعجب بودم از اینکه به طرزِ محسوسی بیشتر از قبل چنین خواب‌هایی می‌بینم. و امشب، کمی مانده به سحر، شهود کردم: آهان، چند ماه است که می‌دانم او قرار است سعی کند پاییزِ سالِ آینده (۲۰۱۹) برود و درس بخواند. ترسم ای فصّاد اگر فصدم کنی / نیش را ناگاه بر لیلی زنی.

 

 

3 نظر برای "دفترِ پنجم، بیتِ ۲۰۱۸ از نسخه‌ی نیکلسن"

 1. سلام .نمی دانم جنابعالی چقدربادنیای خواب آشنایی دارید.کتاب شاکله شناسی دکترنصرالله حکمت را مطالعه فرموده اید ؟دراین کتاب به خوبی در مورد عالم خواب توضیح داده شده است.آگاهی در خواب و خواب دیدن به نظرم موهبت اللهی است.البته به نظرم بستگی به روح انسان و چگونگی ارتباط با عالم معنا هم دارد.خواب باموضوع امتحانی به نظرم نشان دهنده یک نوع استرس درونی هم می تواند باشد،البته فکر می کنم…

 2. باسلام ودرود. 

  جناب دکترلاجوردی پیشنهادمی کنم ,فایلهای صوتی آقای صمدی آملی ازشاگردان علامه حسن زاده آملی "درباب رویاومنامات"گوش کنید.بسیارمفیدفایده خواهدبود.

  جنابعالی می توانیددراینترنت سرچ کنید.البته درسایت "راسخون "هم هست.

  به نظرمن رسالات حضرت علامه حسن زاده آملی درزمینه فلسفه وعرفان اسلامی بی نظیراست,چراکه قابل فهم برای همه می باشد.

  مثلا رساله در"عرف عرفان" ویا رساله "معرفت نفس"فوق العاده است.

  موفق باشید…

  • آقای صمدی آملی یکی ازبهترین شاگردان علامه حسن زاده آملی هستند.به سایت خودآقای صمدی آملی هم میتوان مراجعه کرد.البته بيشتر حالت منبروسخنرانی است ولی( کدهای) فلسفی وعرفانی بسیارخوبی می گویند,که درک  آن برای عوام که فلسفه وعرفان نمی دانند,سودمنداست.

نظرتان را بنویسید